077-804-1434

אירוע מושלם מתחיל בבשר איכותי – איך תכינו אותו מושלם?

אירוח של משפחה או חברים חייב להיות מושלם במיוחד כשמדובר על אירוע חגיגי. המטרה היא להוציא אתכם הכי טוב בתור מארחים כדי שכל האורחים שלכם יהיו שבעי רצון. אז אם אתם מגישים ארוחה בשרית, כדאי שתפנקו את האורחים שלכם עם ארוחת ברביקיו על הגריל. איך תעשו זאת? על כך במאמר הבא.

 

קונים רק בשר איכותי

כאשר עושים הכנות לפני האירוע רוצים שהכול יהיה מושלם, מכלי האוכל ועד לבשר הטרי על מנת שהאירוע יצליח והאוכל יהיה טעים. זה לא אומר שצריך לשחוט פרה באותו היום, אך כן כדאי למצוא מקום עם בשר טרי ואיכותי במחירים סבירים ולבצע הזמנה עד הבית. איך יודעים שבחרתם במקום הנכון? אפשרות אחת היא לגשת לאטליז אותו אתם מכירים ורגילים אליו. אך שרוצים דברים מיוחדים פונים לחנויות בשר עם מוניטין שידועות ככאלו המחזיקות בשר טרי או באמצעות המלצות. ככל שהבשר יהיה איכותי יותר, כך תוצאות האירוע יהיו מוצלחות יותר. לפיכך, גם הגריל בו תשתמשו להכנת הבשר חייב להיות גדול, מקצועי ואיכותי. בחברת די אנד אס תוכלו למצוא את הגריל האולטימטיבי לאירוח המושלם.

 

איזה בשר מומלץ לקנות לאירוע?

לפני שמחליטים איזה בשר לקנות יש לדעת את כמות האנשים והאם יש ביניהם גם ילדים, מכיוון שהכמויות שלהם יהיו שונות וכך גם סוג הבשרים. בהנחה שזהו אירוע למשפחות רצוי שלילדים יהיו המבורגרים מאנטריקוט ושייטל והמבורגרים צמחוניים למי שלא אוכל בשר, נקניקיות ותוספות כגון צ'יפס, אורז וכד'. בגזרת המבוגרים חייבים לקנות סטיקים איכותיים ומגוונים כמו: אנטריקוט עם או בלי עצם או סטיק פילה. הפתיעו גם עם בשר כמו: צלעות כבש, נתח קצבים, פיקניה, קבב טלה ושיפודי פרגיות. כמובן שכל מה שתקנו צריך להיות בכמות שתספיק לכולם, אך גם על פי התקציב שברשותם מכיוון שבשר איכותי עולה לא מעט. אל תשכחו גם את עלויות הסלטים והתוספות האחרות שתצטרכו להגיש.

 

איך מגישים כמות בשר גדולה להרבה אנשים בו זמנית?

בעת האירוע בוודאי תרצו שהאורחים שלכם יאכלו בשר חם ולא יאלצו לחכות עד שכל הבשר ייצא לכולם. בוודאי גם לא תרצו שחלק יתחילו לאכול ואחרים יאלצו לחכות בסבלנות. הפתרון הטוב ביותר הוא לצלות את הבשר על גריל אחד עם שטח ענק המספיק לכמות מכובדת של בשר וכך אף אחד לא יאלץ להמתין או לאכול בשר קר. לגריל הגדול צריכים שיהיו לפחות 6 מבערים ושהחום שלהם יתפזר באופן אחיד על מנת שכל הבשר ייצלה בו זמנית. ישנם גרילים למקצוענים הממלאים פונקציות רבות ומתאימים לאירוח או אירוע רב משתתפים. אפשרות נוספת היא לצלות את הבשר על גריל פחמים וגריל גז בו זמנית אך בשביל זה צריך שני אנשים שיכינו את הבשר ויעמדו ליד הגרילים.

 

נתחים של בשר